Popis gry w meczu z CHILE.

W dniu 25 kwietnia rozpoczęły się Minimistrzostwa Piłkarskie Deichmann 2015. Z naszej dzielnicy wzięła udział mocna reprezentacja: zawodnicy UKS Okęcie grali w barwach Włoch, dziewczęta grające w drużynie prowadzonej przez Stowarzyszenie Stołeczni Animatorzy Środowiskowi reprezentowały Chorwację. Dla drużyny UKS Okęcie był to debiut w Minimistrzostwach, jednak rok wspólnych treningów nie poszedł na marne: mecz Włochy z€“ Irlandia zakończył się wynikiem 4:1, mecz z Chile został wygrany 6:1! Wszyscy zawodnicy grali z ogromnym zaangażowaniem, jednak zdaniem trenera Krzysztofa Figaszewskiego najważniejsze, że mecze dostarczają zarówno uczestnikom jak i ich rodzicom wiele pozytywnych emocji. Kolejne mecze będą rozgrywane w każdy weekend aż do połowy czerwca.Minimistrzostwa to turniej piłkarski dla dziewcząt i chłopców w wieku do 11 lat, który rozgrywamy na boiskach polskich miast już po raz ósmy, a jego organizatorem jest Stowarzyszenie Kochamy Sport. W poprzedniej edycji Minimistrzostw wzięło udział blisko 12 500 dzieci z całej Polski. Zwycięzcy zawodów zobaczyli mecz Ajaxu Barceloną, a spośród wszystkich zgłoszonych drużyn wylosowano także dwie ekipy szczęśliwców na wyjazd do Dortmundu. Trzymajmy kciuki za sukcesy zawodników z naszej dzielnicy!